Fiorentina preokretom savladala Inter, Juventus bolji od Napolia

U posljednjem susretu 25. kola italijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na stadionu Artemio Franchi pobijedila Inter 2-1.

Inter je prvi došao u vodstvo. Hrvatski reprenzativac i veznjak Intera Marcelo Brozović je svoj treći ligaški pogodak ove sezone zabio u 26. minuti na asistenciju Rodriga Palacija. Izjednačio je Borja Valero u 60. minuti, a pobjednički pogodak za Viole zabio je Khouma El Hadji Babacar u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Fiorentini je put do pobjede olakšalo isključenje suparničkog braniča Alexa Tellesa u 82. minuti. U trećoj minuti sudačke nadoknade isključen je i Mauro Zarate kod Fiorentine.

U derbiju kola Juventus je na svojoj Samsung areni savladao Napoli.Napoli koji je pružio dosta dobar otpor ekipi iz Torina nije uspio savladati Buffona. Bilo je prilika i sa jedne i druge strane,ali sreća ovoga puta je bila na strani domaćina.Zgoditak koji je odlučio susret postigao je Simone Zaza u 87 minuti susreta.Odbrana Juventusa djelovala je odlično na krilima iskusnoga Andreje Barzaglia koji je odigrao vrhunsku utakmicu nedozvolivši Higuainu i Callejonu da ugroze vrata Buffona.

Nakon ovog kola prvi je na ljestivici Juventus koji sada ima bod prednosti u odnosu na  Napoli koji je sada na drugom mjestu.Fiorentina je ostala na trećem mjestu sa osam bodova zaostatka od vodećeg Juventusa,dok je Inter pao sa trećeg na četvrto mjesto nakon ovog poraza i sada zaostaje za prvoplasiranim Juventusom ogromnih 12 bodova.